A webtervezők gyakran gondolkodnak a webtervezési folyamaton, és olyan technikai kérdésekre összpontosítanak, mint a kód és a tartalomkezelés. A nagyszerű tervezés tulajdonképpen egy átfogó stratégiához igazodó weboldal-létrehozási folyamatról szól.
Cikkünkből tájékozódhat a webfejlesztés legfontosabb kérdéseiről ezért érdemes az atpszovegiras.hu weboldalra olvasni ahol minden információt megtudhat erről a témáról. Cél azonosítása: ez az a lépés, amikor az ügyféllel dolgozunk annak meghatározásában, hogy az új webhelynek milyen célokat kell teljesítenie. Hatókör meghatározása: Amint megismerjük a webhely céljait, meghatározhatjuk a projekt hatókörét. Vagyis, hogy a webhely esetében milyen weblapokra és szolgáltatásokra van szükség a cél teljesítéséhez, és ezek kiépítésének ütemtervét hozzuk létre. Webhelytérkép létrehozása: A hatókört definiálva elkezdhetjük ásni a webhelytérképet, meghatározva, hogy a hatókör meghatározásában definiált tartalom és jellemzők hogyan fognak egymásra hatni. Tartalomalkotás: Most, hogy nagyobb képet kapunk a webhelyről, elkezdhetjük az egyes oldalak tartalmának létrehozását, mindig szem előtt tartva a keresőmotorok optimalizálását (SEO), hogy az oldalak egyetlen témára koncentrálódjanak.
Létfontosságú, hogy valódi tartalma legyen a következő szakaszunkhoz: Vizuális elemek: A webhely architektúrájával és bizonyos tartalmaival megkezdhetjük a vizuális márka kidolgozását. A klienstől függően ez már jól definiálható, de lehet, hogy a vizuális stílust is meghatározza az alapoktól. Az olyan eszközök, mint a stíluslapok, a hangulatjelző táblák és az elemkollázsok segíthetnek ebben a folyamatban. Tesztelés: Mostanra minden oldala megvan, és meghatározta, hogyan jelenjenek meg a webhely látogatói számára, ezért itt az ideje, hogy megbizonyosodj róla, hogy mind működik. A teljes folyamatért keresse fel bátran az atpszovegiras.hu weboldalt.